Domov> Novinky

Novinky

Najpohodlnejšie riešenie pre aktívny život

11/03/2008 - TS CIBA Vision

Väčšina z nás žije v lete podstatne aktívnejšie ako v zime. Pekné počasie nás láka aby sme večný pobyt v kanceláriách a iných uzatvorených priestoroch vymenili za šport a aktívny pobyt  v prírode. V týchto situáciách sa môže stať, že nám začnú prekážať veci, ktoré počas roku vnímame ako samozrejmosť – napríklad okuliare na nose. Vzhľadom na to, že tretina Slovákov má nejakú očnú vadu, kvôli ktorej nosí okuliare, môže to byť i váš prípad.

Najmä pri športových aktivitách, akými sú kontaktné športy či loptové hry, ale aj pri lyžovaní, hokeji či tanci sa okuliare môžu stať značne obmedzujúcim faktorom. Tiež pri kúpaní sa okuliare musia odložiť, pokiaľ sa chceme vyhnúť ich strate alebo poškodeniu. Potápanie s dioptrickými okuliarmi vôbec nepripadá do úvahy. Nehovoriac o tom, že okuliare obmedzujú použitie ochranných okuliarov napríklad pri squashi a ich rozbitie na očiach môže spôsobiť vážny úraz. Pri niektorých športoch je veľkým handicapom zhoršenie periférneho videnia.

K týmto objektívnym faktorom, prečo ľuďom v lete môže ich očná vada a nosenie okuliarov viacej vadiť, sa pridávajú aj faktory subjektívne. Dioptrické okuliare obmedzujú výber atraktívnych módnych slnečných okuliarov. Človek okuliare neustále cíti na tvári a ušiach - môžu ťažiť, je pod nimi teplo.

Veľmi jednoduchým riešení týchto situácií je začať používať vhodné kontaktné šošovky. Tie sú bezpečné pri akomkoľvek športe i pri plávaní a potápaní.  Ich umiestnenie priamo na oku zaisťuje prirodzené a ostré videnie v celom zornom poli. To je dôležité nie len pri športe, ale aj pri šoférovaní a všade tam, kde je potrebné vidieť čo najviac. Odpadajú aj ďalšie nepríjemnosti, ktoré môžu okuliare spôsobovať. Na tvári nič neprekáža, necítime žiadnu váhu spôsobujúcu nepohodlie a žiadne rámy neskĺzavajú z potiaceho sa nosa. Okrem toho sa nositeľovi kontaktných šošoviek otvára k dispozícii bohatý výber slnečných okuliarov.

Kontaktné šošovky dnes môže nosiť takmer každý bez obmedzenia veku a typu očnej vady – dokonca aj deti. Kontaktné šošovky môžu byť použité na korekciu všetkých očných vád, pokiaľ máte zdravú rohovku a šošovky dobre znášate, čo  je u väčšiny populácie bežné. Pred začatím používania kontaktných šošoviek je potrebné absolvovať predaplikačné vyšetrenie. To vykonávajú zvlášť vyškolení oční lekári alebo optometristi v očných optikách. Pri ňom špecialista vyberie vhodný typ šošoviek s ohľadom na to, ako sa v nich daná osoba cíti a ako ich plánuje používať. Nový nositeľ šošoviek sa naučí ako šošovky správne nasadzovať a vyberať a ako sa o ne správne starať. Získa tiež informácie o dôležitosti pravidelných kontrol u špecialistu, ktoré môžu odhaliť prípadné vznikajúce komplikácie.

Najjednoduchším a najpohodlnejším riešením je používanie jednodňových kontaktných šošoviek, tzv. šošoviek „na jedno použitie“. Jednoduchosť ich používania sa prejavuje už pri aplikačnom vyšetrení, ktoré je kratšie, pretože odpadá zaškolenie o starostlivosti o kontaktné šošovky a nácvik ich každodenného čistenia. Tie sa po použití zahadzujú, nemusia sa teda čistiť a ich nositeľovi tak odpadá procedúra s čistiacimi roztokmi. Jednodňové šošovky je možné mať neustále pri sebe ako „pohotovostný pár“. Dajú sa teda nosiť naozaj kdekoľvek a kedykoľvek.

Jednodňové kontaktné šošovky sú veľmi pohodlné. Tieto šošovky môžu byť oveľa tenšie než iné druhy, pretože sa nemusí počítať s opakovaným nasadzovaním, vyberaním a inou manipuláciou. Vždy sa nasadzuje čistá sterilná šošovka, čím sa významne znižuje riziko vzniku infekcie v oku a nedochádza k dráždeniu rohovky usadeninami, ktoré sa na šošovkách pre dlhodobejšie používanie vytvárajú. Vďaka tomu je možné jednodňové šošovky používať aj pri istých druhoch alergií. Pokiaľ sa jednodňové šošovky nosia iba príležitostne na šport či ako zmena alebo doplnok k okuliarom (2 až 3 krát týždenne), vychádzajú jednodňové šošovky dokonca ako najlacnejší variant.

Všetky tieto požiadavky spĺňa  Focus® DAILIES® All Day Comfort spoločnosti CIBA Vision. Sú dostupné pre všetky známe druhy očných vád, vrátane astigmatizmu a presbyopie (korekcia do blízka = na čítanie) Šošovky „na čítanie“ sa ráno jednoducho nasadia a celý deň vidíte rovnako dobre do diaľky i nablízko.

Focus® DAILIES® All Day Comfort naviac obsahuje aktívny „dávkovač“ vlhkosti. Inovatívna technológia AquaComfortä sa každým mrknutím oka postará o novú dávku vlhkosti do očí, a to po celý deň až do večera, aj po viac než 12 hodinách. Žiadna ďalšia starostlivosť, žiadne myslenie na čistenie, jednoducho a pohodlne. O Focus® DAILIES® All Day Comfort nie je potrebné sa starať.

Vedeli ste že?

  • 30 denné šošovky sú určené na používanie po dobu 30 dní od ich prvého použitia, nie však na použitie tridsaťkrát!
  • Pokiaľ nosíte kontaktné šošovky menej než každý druhý deň, sú jednodňové kontaktné šošovky najlacnejším riešením!
  • Jednodňové kontaktné šošovky sú pre vás najlepším riešením, pokiaľ ich chcete striedať s okuliarmi a nenosiť ich každý deň!
  • Jednodňové kontaktné šošovky sú podstatne tenšie než šošovky viacdenné, preto ich v oku naozaj skoro necítite!
  • Na jednodňové šošovky siahnete iba raz, čo značne znižuje riziko vzniku infekcie!
  • O jednodňové kontaktné šošovky sa nemusíte starať; ráno ich vyberiete z nového balenia, nasadíte a večer ich jednoducho vyhodíte!
  • Jednodňové šošovky vás zbavia starostí s každodenným čistením, pretože každý deň vkladáte do oka novú sterilnú šošovku.
  • Pokiaľ chodíte plávať, predstavujú pre vás jednodňové kontaktné šošovky najnižšie riziko infekcie i finančnej ujmy pri ich strate!
  • Existujú kontaktné šošovky, ktoré ráno nasadíte a celý deň nepotrebujete okuliare na čítanie a pritom vidíte perfektne aj do diaľky!
  • Jednodňové kontaktné šošovky existujú aj vo farebných verziách bez dioptrií!

www.cibavision.sk

Novinky

TOP OPTA ocenila AIR OPTIX™ pre ASTIGMATIZMUS

Na tohtoročnom ročníku optického veľtrhu OPTA boli prestížnou cenou TOP OPTA ocenené tórické kontaktné šošovky...

> 12-03-2008 - redakcia

Bez kyslíka to nejde

Hlavným dôvodom, prečo sa niekto rozhodne používať kontaktné šošovky je, že sa nechce nechať obmedzovať...

> 12-03-2008 - TS CIBA Vision

Najpohodlnejšie riešenie pre aktívny život

Väčšina z nás žije v lete podstatne aktívnejšie ako v zime. Pekné počasie nás láka aby sme večný pobyt v kanceláriách a iných uzatvorených priestoroch ...

> 11-03-2008 - TS CIBA Vision