Domov> Tri kroky k šošovkám

Tri kroky k šošovkám

Takmer každý, kto začne uvažovať o kontaktných šošovkách, sa pýta - aké šošovky sú pre mňa najvhodnejšie? Čím mám začať? Ako sa mám o šošovky starať? Koľko stoja? A mnoho ďalších otázok. V našom sprievodcovi by sme Vám chceli na všetky tieto otázky odpovedať.

1. krok

Prvým a najdôležitejším krokom je návšteva u kontaktológa v aplikačnom stredisku. Týmto aplikačným strediskom môže byť napr. očná optika, očná ambulancia alebo ďalšie špecializované pracoviská.

Aplikačné stredisko musí mať zodpovedajúce prístrojové vybavenie a osoba kontaktológa musí byť náležite preškolená (najlepšie Českou kontaktologickou spoločnosťou ČKS). Zoznam preškolených osôb nájdete tu.

Kontaktológ vykoná očné vyšetrenie, pri ktorom zistí, či sú pre Vás kontaktné šošovky vhodné. To, že by sa pre niekoho nenašli vhodné šošovky, sa dnes stáva veľmi zriedka.

V ďalších krokoch sa dozviete, ktoré značky šošoviek budú vhodné práve pre Vás. Stále však platí, že o vhodnosti konkrétnej značky musí rozhodnúť kontaktológ.

O aký druh šošoviek máte záujem?

 Číre
 Farebné

Novinky

TOP OPTA ocenila AIR OPTIX™ pre ASTIGMATIZMUS

Na tohtoročnom ročníku optického veľtrhu OPTA boli prestížnou cenou TOP OPTA ocenené tórické kontaktné šošovky...

> 12-03-2008 - redakcia

Bez kyslíka to nejde

Hlavným dôvodom, prečo sa niekto rozhodne používať kontaktné šošovky je, že sa nechce nechať obmedzovať...

> 12-03-2008 - TS CIBA Vision

Najpohodlnejšie riešenie pre aktívny život

Väčšina z nás žije v lete podstatne aktívnejšie ako v zime. Pekné počasie nás láka aby sme večný pobyt v kanceláriách a iných uzatvorených priestoroch ...

> 11-03-2008 - TS CIBA Vision