Domov> Starostlivosť o šošovky> Druhy roztoků

Druhy roztokov na kontaktné šošovky

Ďalšie témy:

Na trhu existuje mnoho značiek roztokov na starostlivosť o kontaktné šošovky - od fyziologického roztoku určeného iba na oplachovanie až po roztoky typu "all-in-one". Najmodernejšie roztoky už spravidla obsahujú proteínový i povrchový čistič a väčšina roztokov je tzv. "bez mädlenia" (no rub), čo znamená, že šošovku nemusíte mechanicky čistiť. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené výhody a nevýhody dvoch základných typov roztokov určených na dezinfekciu šošoviek. Pre prehľad značiek roztokov kliknite zde.

Výhody Nevýhody
Viacúčelové roztoky
(napr. SOLO-care, Complete, Optifree, ReNu)
Veľmi jednoduché použitie. Väčšinou plnia všetky potrebné funkcie (dezinfekcia, denné čistenie, oplachovanie a uchovávanie, zvlhčovanie). Spravidla nižšia dezinfekčná sila než pri peroxidových systémoch. Určité chemické zložky môžu spôsobovať alergické reakcie.
Peroxidové roztoky
(napr. AOSept)
Vysoká dezinfekčná účinnosť. Neprítomnosť konzervačných činidiel, ktoré by mohli spôsobovať alergické reakcie. Nutnosť neutralizácie peroxidu vodíka buď druhým roztokom alebo katalyzátorom. Zvyškový peroxid vodíka môže privodiť dráždivé reakcie.

Novinky

TOP OPTA ocenila AIR OPTIX™ pre ASTIGMATIZMUS

Na tohtoročnom ročníku optického veľtrhu OPTA boli prestížnou cenou TOP OPTA ocenené tórické kontaktné šošovky...

> 12-03-2008 - redakcia

Bez kyslíka to nejde

Hlavným dôvodom, prečo sa niekto rozhodne používať kontaktné šošovky je, že sa nechce nechať obmedzovať...

> 12-03-2008 - TS CIBA Vision

Najpohodlnejšie riešenie pre aktívny život

Väčšina z nás žije v lete podstatne aktívnejšie ako v zime. Pekné počasie nás láka aby sme večný pobyt v kanceláriách a iných uzatvorených priestoroch ...

> 11-03-2008 - TS CIBA Vision