Domov> Starostlivosť o šošovky> Kroky spravné peče o čočky

Kroky správnej starostlivosti o šošovky

Ďalšie témy:

Jednotlivé kroky správnej starostlivosti o šošovky: (môžu sa líšiť podľa druhu roztoku - čítajte príbalový leták)

  1. Čistenie, opláchnutie a dezinfekcia. Umyte si dôkladne ruky, aby ste si do oka nezaniesli nečistoty a mikroorganizmy. Osušte si ruky ručníkom, ktorý nepúšťa vlákna.
  2. Vyberte jednu šošovku z oka a vyčistite ju. Čistením odstránite usadeniny, ktoré vznikajú kontaktom šošovky so slzným filmom a ďalšie nečistoty, ktoré sa na šošovkách zachytávajú. Niektoré roztoky vyžadujú, aby ste šošovku mädlili ukazovákom v dlani. Tým sa nečistoty mechanicky odstránia. Výrobcovia niektorých novších roztokov uvádzajú, že toto už nie je pri ich produktoch potrebné (tzv. No-Rub Formula).
  3. Opláchnite šošovku, aby ste odstránili uvoľnené nečistoty. Na to môžete použiť viacúčelový roztok (väčšina súčastných roztokov) alebo fyziologický roztok.
  4. Uložte šošovku do puzdra a naplňte ho dostatočným množstvom dezinfekčného roztoku. Dezinfekcia šošoviek slúži na usmrtenie škodlivých baktérií a mikroorganizmov. Doba dezinfekcie sa pri jednotlivých produktoch líši (je uvedená v príbalovej dokumentácii k roztoku).
  5. Opakujte tieto kroky i pre druhú šošovku.

Novinky

TOP OPTA ocenila AIR OPTIX™ pre ASTIGMATIZMUS

Na tohtoročnom ročníku optického veľtrhu OPTA boli prestížnou cenou TOP OPTA ocenené tórické kontaktné šošovky...

> 12-03-2008 - redakcia

Bez kyslíka to nejde

Hlavným dôvodom, prečo sa niekto rozhodne používať kontaktné šošovky je, že sa nechce nechať obmedzovať...

> 12-03-2008 - TS CIBA Vision

Najpohodlnejšie riešenie pre aktívny život

Väčšina z nás žije v lete podstatne aktívnejšie ako v zime. Pekné počasie nás láka aby sme večný pobyt v kanceláriách a iných uzatvorených priestoroch ...

> 11-03-2008 - TS CIBA Vision